Filters
Oral Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $8.00, formerly:
Limit 4, after limit $9.79
Plus tax
Polident
3 Minute Daily Denture Cleaner 96 Denture Tablets
96 ea, $0.10/1ea
PC Optimum Offer
$11.49
Plus tax
Crest
3D White Advanced, Whitening Toothpaste Radiant Mint, Pack of 3
210 ml, $5.47/100ml
Out of Stock
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Crest
3D White Brilliance Choal Toothpaste
85 ml, $9.99/100ml
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Plus tax
Crest
3D White Peroxide Mouthwash/Mouth Rinse, Alcohol Free, Contains Fluoride, Wintermint Flavor
946 ml, $1.37/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Crest
3d White Stain Eraser Teeth Whitening Toothpaste, Polishing Mint
65 ml, $6.60/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Crest
3D White Stain Eraser Toothpaste, Icy Clean Mint
65 ml, $6.60/100ml
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Crest
3D White Toothpaste, Vibrant Peppermint
85 ml, $9.99/100ml
sale: $23.99, formerly: $25.00
SAVE $1.01
Plus tax
Crest
3D Whitestrips Noticeably White At-Home Teeth Whitening Kit, 10 Treatments
10 ea, $2.40/1ea
sale: $25.00, formerly:
Limit 3, after limit $25.99
Plus tax
Crest
3D Whitestrips Vivid White At-home Teeth Whitening Kit, 10 Treatments, 6 Levels Whiter
10 ea, $2.60/1ea
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Plus tax
Crest
3dwhitestrips 3 Day Brightener At-Home Teeth Whitening Kit, 3 Treatments, Whiter Teeth In 3 Days
3 ea, $4.33/1ea
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Active Shield – Mint Toothpaste
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Active Shield – Whitening Toothpaste
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Crest
Bacteria Guard Plus Mouthwash with 1.5% Hydrogen Peroxide, Mint 1L
1 l, $0.85/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Ancient Grains with Red Fife Bread
600 g, $0.72/100g

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Creamy Style Sweet Corn
398 ml, $0.44/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































