Filters
Oral Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
Optic White Advanced Hydrogen Peroxide Toothpaste
133 ml, $4.89/100ml
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
Optic White Advanced Hydrogen Peroxide Toothpaste
133 ml, $4.89/100ml
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
Optic White Renewal Teeth Whitening Toothpaste
70 ml, $9.29/100ml
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
Optic White Renewal Whitening Toothpaste
70 ml, $9.29/100ml
sale: $18.99, formerly: $20.00
SAVE $1.01
Plus tax
Oral B
Oral B Pro Clean Battery Toothbrush, Sensitive Clean - White
1 ea, $18.99/1ea
Low Stock
sale: $6.50, formerly: $9.49
SAVE $2.99
Plus tax
Listerine
Original Antiseptic Mouthwash
1 l, $0.65/100ml
sale: $8.00, formerly:
Limit 4, after limit $9.79
Plus tax
Polident
Overnight Daily Denture Cleaner Tablets
96 ea, $0.10/1ea
PC Optimum Offer
sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Colgate
PerioGard Protect Gum Mouthwash, Mint
1 l, $0.90/100ml
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
PerioGard Toothpaste Gum Care + Sensitivity
70 ml, $9.29/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Oral B
Pixar Toothbrush Extra Soft
1 ea, $4.29/1ea
Low Stock
sale: $22.99, formerly: $25.00
SAVE $2.01
Plus tax
Oral B
Precision Clean Replacement Brush Heads, 3 Count
3 ea, $7.66/1ea
Low Stock
sale: $10.99, formerly: $18.99
SAVE $8.00
Plus tax
Colgate
PreviDent Booster Plus High Fluoride Toothpaste, Mint
100 ml, $10.99/100ml
sale: $64.99, formerly: $70.00
SAVE $5.01
Plus tax
Oral B
PRO 1000 White Rechargeable Toothbrush
1 ea, $64.99/1ea
sale: $25.00, formerly:
Limit 3, after limit $28.99
Plus tax
Oral B
Pro 300 Sensitive Clean Vitality Electric Toothbrush with (1) Sensitive Clean Brush Head, Rechargeable, White
1 ea, $28.99/1ea
sale: $18.99, formerly: $20.00
SAVE $1.01
Plus tax
Oral B
Pro Clean Battery Toothbrush, Deep Clean - Black
1 ea, $18.99/1ea
Low Stock
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Crest
Pro Health Multi-Protection Clean Mint Mouthwash
250 ml, $1.72/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Oral B
Pro Health Stages Complete SatinFloss Dental Floss, Mint, 50m
1 ea
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Oral B
Pro Health Stages Oral-B Training Toothbrush, featuring Disney's Winnie the Pooh, 1 count
1 ea, $4.29/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $2.75, formerly: $3.29
SAVE $0.54
Prepared in CanadaPresident's Choice
Original English Muffins
342 g, $0.80/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Oat & Honey Whole Wheat Bread
600 g, $0.72/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































