Filters
Oral Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Crest
Pro Health Multi-Protection Clean Mint Mouthwash
250 ml, $1.72/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Oral B
Pro Health Stages Complete SatinFloss Dental Floss, Mint, 50m
1 ea
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Oral B
Pro Health Stages Oral-B Training Toothbrush, featuring Disney's Winnie the Pooh, 1 count
1 ea, $4.29/1ea
Low Stock
sale: $10.99, formerly: $11.49
SAVE $0.50
Plus tax
Crest
Pro-Health Advanced Intense Mouthwash, Clean Mint
1 l, $1.10/100ml
sale: $10.99, formerly: $11.99
SAVE $1.00
Plus tax
Crest
Pro-Health Advanced Maximum Cavity Protection Mouthwash - Mild Mint - 1L
1 l, $1.10/100ml
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Crest
Pro-Health Multi-Protection Alcohol Free Mouthwash, Cool Wintergreen
1 l, $0.85/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $3.79
Plus tax
Crest
Pro-Health Sensitive and Enamel Shield Toothpaste
70 ml, $5.41/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Crest
Pro-Health Sensitive and Enamel Shield Toothpaste
130 ml, $3.30/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Crest
Pro-Health Smooth Formula Toothpaste, Clean Mint Paste
130 ml, $3.30/100ml
$11.99
Plus tax
Crest
Pro-Health Smooth Formula Toothpaste, Clean Mint Paste, Pack of 3
390 ml, $3.07/100ml
Low Stock
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Rapid Relief - Extra Fresh (Toothpaste)
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Rapid Relief - Regular (Toothpaste)
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Repair And Protect Extra Fresh Toothpaste For Sensitive Teeth
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Repair And Protect Toothpaste For Sensitive Teeth
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Repair And Protect Whitening Toothpaste For Sensitive Teeth
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $32.99, formerly: $39.00
SAVE $6.01
Plus tax
Oral B
Replacement Brush Heads Sensitive &Amp; Gum
3 ea, $11.00/1ea
sale: $22.99, formerly: $25.00
SAVE $2.01
Plus tax
Oral B
Sensitive Gum Care Replacement Brush Heads, 3 Count
3 ea, $7.66/1ea
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
Sensitive Pro-Relief Enamel Repair Toothpaste
120 ml, $5.42/100ml
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Sensitivity Gum & Enamel Mint Toothpaste
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
$6.99
Plus tax
Sensodyne
Sensodyne Deep Clean Toothpaste for Sensitive Teeth
100 ml, $6.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Plus tax
Sensodyne
Sensodyne Fresh Mint Toothpaste for Sensitive Teeth
135 ml, $5.55/100ml
PC Optimum Offer
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.51/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Plus tax
Prepared in CanadaTostitos
Rounds Tortilla Chips
295 g, $1.53/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































