Filters
Oral Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $11.99, formerly: $12.49
SAVE $0.50
Plus tax
Colgate
360 Charcoal Battery Powered Electric Toothbrush, Soft, 1pk
1 ea, $11.99/1ea
sale: $9.25, formerly: $9.99
SAVE $0.74
Plus tax
Tom's of Maine
Wicked Fresh Cool Mountain Mint Natural Fluoride-Free Mouthwash
473 ml, $1.96/100ml
sale: $8.50, formerly: $8.99
SAVE $0.49
Plus tax
Desert Essence
Activated Charcoal Toothpaste Fresh Mint
184.84 ml, $4.60/100ml
sale: $10.99, formerly: $11.99
SAVE $1.00
Plus tax
Crest
Pro-Health Advanced Maximum Cavity Protection Mouthwash - Mild Mint - 1L
1 l, $1.10/100ml
$17.99
Plus tax
Poli Grip
Strong Hold Denture Adhesive Cream, Zinc Free
136 g, $13.23/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Crest
Complete Whitening Plus Deep Clean Toothpaste, 120 mL
120 ml, $3.58/100ml
sale: $10.49, formerly: $11.49
SAVE $1.00
Plus tax
Colgate
Kids Powered Vibrating Toothbrush, Pokemon
1 ea, $10.49/1ea
sale: $5.40, formerly: $6.00
SAVE $0.60
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Beeswax
4.25 g, $127.06/100g
$7.49
Plus tax
Orajel
Tooth and Gum Cleanser with Toothbrush, Apple & Banana
28.3 g, $26.47/100g
Out of Stock
sale: $8.00, formerly:
Limit 4, after limit $9.79
Plus tax
Polident
Whitening Tablets
96 ea, $0.10/1ea
PC Optimum Offer
sale: $4.99, formerly: $7.49
SAVE $2.50
Plus tax
Tom's of Maine
Toothpaste For Sensitive Teeth Calming Mint
76 ml, $6.57/100ml
sale: $11.69, formerly: $12.99
SAVE $1.30
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm
3x4.25 g, $91.69/100g
sale: $4.99, formerly: $7.99
SAVE $3.00
Plus tax
Tom's of Maine
Whiten Plus Coconut Oil Fluoride Free Toothpaste
85 ml, $5.87/100ml
sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Moisturizing Lip Balm, Coconut & Pear And Vanilla Bean - 2 Tubes
4.25 g, $211.53/100g
Low Stock
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Plus tax
Oral B
Pro Whitening Brilliance Toothbrushes, Extra Soft, Black and Coral, 2 Count
2 ea, $6.50/1ea
Low Stock

sale: $29.99, formerly: $30.99
SAVE $1.00
Plus tax
Biotene
Dry Mouth Moisturizing Mouthwash, Fresh Mint, 1 Litre
1 l, $3.00/100ml
PC Optimum Offer
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.49, formerly: $4.00
SAVE $0.51
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBread Cinnamon Raisin Sliced
468 g, $0.75/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $4.99, formerly: $6.49
SAVE $1.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $2.97, formerly: $4.00
SAVE $1.03
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.31/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































