Filters
Oral Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Crest
3d White Brilliance Teeth Whitening Purple Toothpaste
85 ml, $9.99/100ml
sale: $11.49, formerly: $11.99
SAVE $0.50
Plus tax
Sensodyne
Kids Gentle Mint Toothpaste
150 ml, $7.66/100ml
PC Optimum Offer

$11.49
Plus tax
Listerine
Ultraclean Zero Enamel Protection Antiseptic Mouthwash, Fresh Mint, Alcohol Free
1 l, $1.15/100ml
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Crest
3D White Brilliance Choal Toothpaste
85 ml, $9.99/100ml
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Plus tax
Oral B
Glide Pro-Health Comfort Plus Floss
1 ea, $12.99/1ea
Low Stock
sale: $8.00, formerly:
Limit 4, after limit $9.79
Plus tax
Poli Grip
Power Hold + Seal, Denture Adhesive Cream
62.4 g, $15.69/100g
PC Optimum Offer
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Plus tax
Sensodyne
Active Shield – Mint Toothpaste
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $10.99, formerly: $11.49
SAVE $0.50
Plus tax
Crest
Mouthwash Pro Health Multi-Protection, 6-in-1 benefits, Alcohol Free, Anticavity Fluoride Mouthwash, Clean Mint
1 l, $1.10/100ml
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $10.99
Plus tax
Oral B
Battery Powered Toothbrush Gum Care, 1 Count, Colours May Vary
1 ea, $10.99/1ea
sale: $14.99, formerly: $15.99
SAVE $1.00
Plus tax
Oral B
Expert Whitening Pulsar Battery Toothbrushes, Soft, 2 Count
2 ea, $7.50/1ea
Out of Stock
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
PerioGard Toothpaste Gum Care + Sensitivity
70 ml, $9.29/100ml
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Crest
Pro-Health Multi-Protection Alcohol Free Mouthwash, Cool Wintergreen
1 l, $0.85/100ml
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Plus tax
Crest
3D White Whitening Mouthwash
1000 ml, $1.30/100ml
Low Stock
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Plus tax
Colgate
Optic White Advanced Hydrogen Peroxide Toothpaste
133 ml, $4.89/100ml
sale: $6.49, formerly: $7.49
SAVE $1.00
Plus tax
Colgate
Total Advanced Gum Protection Toothpaste
120 ml, $5.41/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Plus tax
Crest
Glide Pro-Health Comfort Plus Dental Floss, Mint, 40m
1 ea, $4.29/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.51/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

sale: about $15.73, formerly: $17.05
SAVE $1.32
Prepared in CanadaChicken Breast, Club Pack Boneless Skinless
$15.23/1kg $6.91/1lb

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Ancient Grains with Red Fife Bread
600 g, $0.72/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































