Filters
Oral Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes. Where noted on applicable items, prices shown are inclusive of a recycling fee.
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Plus tax
Oral B
Pro Whitening Brilliance Toothbrushes, Extra Soft, Black and Coral, 2 Count
2 ea, $6.50/1ea
sale: $6.49, formerly: $6.99
SAVE $0.50
Plus tax
Colgate
Total Active Prevention Soft Whitening Toothbrush
1 ea, $6.49/1ea
$10.49
Plus tax
Sensodyne
Clinical Repair Mint Toothpaste For Sensitive Teeth, Active White
75 ml, $13.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $4.99, formerly: $6.99
SAVE $2.00
Plus tax
Tom's of Maine
Clean & Fresh Fluoride Free Toothpaste, Fennel
85 ml, $5.87/100ml
sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
Plus tax
Hello
Super Fresh Whitening Fluoride Free Toothpaste, Spearmint
82 ml, $7.93/100ml

$11.49
Plus tax
Listerine
Ultraclean Enamel Protection Antiseptic Mouthwash, Fresh Mint
1 l, $1.15/100ml
PC Optimum Offer
Low Stock
$7.99
Plus tax
Polident
for Retainers, Clear & Fresh daily cleanser, Mint Fresh,Tablets
36 ea, $0.22/1ea
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
Plus tax
Hello
Dragon Dazzle Kids Toothpaste with Fluoride
88 ml, $7.39/100ml
sale: $8.50, formerly: $8.99
SAVE $0.49
Plus tax
Desert Essence
Toothpaste, Natural Tea Tree Oil
176 g, $4.83/100g
sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
Plus tax
Colgate
Kids Anticavity Pokémon Mouthwash, Pokémon
500 ml, $1.30/100ml

sale: $13.49, formerly: $13.99
SAVE $0.50
Plus tax
Listerine
Ultraclean Stain Protection Antiseptic Mouthwash, Arctic Mint
1.5 l, $0.90/100ml
$11.49
Plus tax
Listerine
Ultraclean Gum Protection, Antiseptic Mouthwash
1 l, $1.15/100ml
PC Optimum Offer
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.51/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.99$6.00 Non-Members
SAVE $1.99
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $2.25, formerly: $2.79
SAVE $0.54
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

sale: about $15.73, formerly: $17.05
SAVE $1.32
Prepared in CanadaChicken Breast, Club Pack Boneless Skinless
$15.23/1kg $6.91/1lb

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Ancient Grains with Red Fife Bread
600 g, $0.72/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































